Camera Zizanio

Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας

Awards 2016


dsc02870

INTERNATIONAL SECTION

  • CATEGORY A’
Tress – Sara Hessari, Ιράν
  • CATEGORY B’
Incubus – Jacob Chang- Rascle / USA
  • CATEGORY C’
Sonar – Mohammad Salam, Iraq

EUROPEAN SECTION

CATEGORY A’
  • 1st AWARD
Come Home – Kidscam, BELGIUM
  • 2nd AWARD
Robokid- Kindertheater kidee Zürich, SWITZERLAND
  • 3rd AWARD
The Longest Night – Cinema En Curs, SPAIN
  • SPECIAL MENTION
George’s Dream – Toby Little, UK
CATEGORY Β’
  • 1st AWARD
Crowd – Jachym Bouzek, CZECH REPUBLIC
  • 2nd AWARD
Loose Ends – SGL (Κlas 5Z), THE NETHERLANDS
Abduction – Tim Van Loon, THE NETHERLANDS
  • 3rd AWARD
May I sing – Art school “Cinema”, BELARUS
CATEGORY C’
  • 1st AWARD
Getting in and letting go – HBLA, AUSTRIA
Mars is calling – Station next, DENMARK
  • 2nd AWARD
Hana, Hana, Honey – Karlo Vorih, CROATIA
  • 3rd AWARD
Mona – Lorena Sopi, KOSOVO
  • SPECIAL MENTION
Escape To Utopia – Wayne de Boer, Kaylee van Schuilenburg , THE NETHERLANDS
dsc02862
GREEK SECTION
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Α’ / CATEGORY A’
  • Ειδική μνεία
Special Mention
Ο γύρος του Κόσμου– Άρτεμις Καλαντζάκου / Αround the world – Artemis Kalantzakou
  • 3ο Βραβείο / 3rd Prize
Το ντουλάπι – Αδερφοί Αλεξόπουλοι (Κωνσταντής και Μάξιμος) / The Cabinet – Alexopoulos Brothers: Konstantis & Maximos
Το ταξίδι ενός φλαμίνγκο – 1ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Αμαλιάδας
The trip of flamingos – 1st All-day Kindergarten of Amaliada
  • 2ο Βραβείο / 2nd Prize
Με τα δικά μας μάτια – 132ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών
Through our own eyes- 132nd Primary school of Athens
  • 1ο Βραβείο / 1st Prize
Πρώτες βοήθειες– 1ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Εόσμου / First Aid – 1st Kindergarten of Evosmos
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Β’
  • 3ο Βραβείο
Αζίζ ένα παιδί όπως εσύ κι εγώ– Εκπαιδευτήρια Ν. Μπακογιάννη (Γυμνάσιο) Aziz, a child like me and you – Nick Bakogiannis private school
Δε θα αφήσω… – Γενικό Λύκειο Κρεστένων / I won’t let… – General Lyceum of Krestena
  • 2ο Βραβείο
Run – Μαρία Νεφέλη Νταντουρή / Run – Maria Nefeli Ntantouri
  • 1ο Βραβείο
Και περιμένω… Γυμνάσιο Καρλοβασίων / Still waiting…High school of Karlovassi
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Γ’
  • Βραβείο animation
Αν έχει μπλέξει; – ΓΕΛ Πευκών – Κινηματογραφική Ομάδα
If he is in Trouble General Lyceum of Pefkes / Cinema Club
  • 3ο Βραβείο
Μνήμη – Χριστίνα Τσακμακά / Memoria – Christine Tsakmaka
  • 2ο Βραβείο
Το χρέος – 1o ΕΠΑΛ και 1ο Ε.Κ. Άργους / The debt – 1st Vocational High School of Argos and 1st Laboratory Centre of Argos
  • 1ο Βραβείο
Κόσμος τρελός– Γενικό Λύκειο Κυθήρων / World Mad – General Lyceum of Kythira
  • ΒΡΑΒΕΙΟ «ΕΓΓΡΑΜΑΤΙΣΜΟΥ ΣΤΑ ΜΕΣΑ» / AWARD OF “MEDIA LITERACY”
Το χρέος – 1o ΕΠΑΛ και 1ο Ε.Κ. Άργους
The debt – 1st Vocational High School of Argos and 1st Laboratory Centre of Argos
  • ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΧΟΛΗΣ ΣΤΑΥΡΑΚΟΥ / AWARD OF STAVRAKOS SCHOOL
Κόσμος τρελός– Γενικό Λύκειο Κυθήρων / World Mad – General Lyceum of Kythira
  • ΒΡΑΒΕΙΟ ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ / AWARD OF THE GREEK OMBUDSMAN
– Στη διαπασών – 1ο Πειραματικό Γυμνάσιο Αθήνας / At full blust – 1st Experimental High School of Athens
– Ειδικό βραβείο που αναδεικνύει με ιδιαίτερη ευαισθησία τα δικαιώματα των παιδιών προσφύγων: ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ του 1ου Γυμνασίου Κομοτηνής.
  • ΒΡΑΒΕΙΟ «ΝΙΚΟΥ ΚΑΒΟΥΚΙΔΗ»
Πες μου τι βλέπεις – 8ο Γυμνάσιο Πειραιά / Tell me what you see – 8th High School of Athens
Advertisements
%d bloggers like this: